Masz wyłączony JavaScript.

Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)


Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez mario_gdynia » 27-lip-2018 16:51

Witam serdecznie, rozstałem się z czarną Barchettą, którą to pokazywałem w innym wątku. Następcą miał być równie leciwy i jeszcze rzadziej widywany Pontiac Fiero, lecz niestety przegrałem z niemiecką biurokracją i na otarcie łez sam w to jeszcze nie wierze, ale sprowadziłem sobie kolejną włoszkę...auto, które od nowości jeździło tylko 8 lat, zrobiła tylko 102 tys km prawdziwego przebiegu. Reszta życiu pod folią w hangarze w firmie. Stan oryginalny, jak nowy. Zero śladów użytkowania, jakby zegar miał wskazywać zaledwie 10tys km. Zero rdzy, nalotów itp. Podłoga w oryginalnym baranku, oryginalny świecący srebrną powłoką wydech. Pod maską również stan dziewiczy, oryginalne lakowania, plomby i konserwacja. W komplecie do auta wszystko co fabryka dała.Musiałem kupić to auto. Po sprowadzeniu od razu zrobiony rozrząd na podzespołach INA, spuszczony i zalany świeży olej, wypłukany bak paliwa, zmienione wszystkie filtry. Trochę poszarpywał na ciepłym, ale oczyszczenie i świec i gniazd od razu usunęło tę usterkę. W porównaniu do mojej czarnej byłej, rwie do przodu jak szalony, parokrotnie zdarzyło mi się upalić opony na II biegu. Trochę ciężko chodzi wybierak od biegów, muszę trochę użyć WD40 lub rozjeździć auto. Zrobiłem przez tydzień już 300km i auto jest nie samowite...do tego ten kolor, którego się wstydziłem, gdyż dla mnie auto może być w każdym kolorze, pod warunkiem,że będzie czarny :) ale jest dobrze. Jedyne co, jak wspominałem w lorzy szyderców...te okrutne, wypłowiałe, kanciaste znaczki Fiata... Po mojej replice F355 pozostało mi trochę chromwanej sygnatury min. napis "Pinifarina" zapewne ma tyle wspólnego co Abarth z naszym Fiatem, ale ładnie czcionka ładnie komponuje z opływem dupci karoserii i jest lepiej. Z Przodu będzie logo Fiatowskie, lecz w tele kolory Italii będzie dużo lepiej się prezentować , zwłaszcza na czerwonym tle. Reszta zostaje oryginał.Auto posiada na chwilę obecną dwa minusy, pierwszy to tylko jeden kluczyk,który był w stacyjce, drugi minus to na klemie akumulatora :) Auto wyniosło mnie dużo, niż "zadbane" egzemplarze w PL,ale warto, pierwsze na co zwróciłem uwagę, przy "rozjeżdżaniu auta" to sztywność karoserii, nic nie skrzypi i nie pracuje. Poniżej fotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mario_gdynia
Posty: 16

Re: Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez Homoludens » 29-lip-2018 17:06

Bardzo ładna B. W dodatku w jedynym słusznym kolorze :jezor
Avatar użytkownika
Homoludens
Posty: 38

Re: Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez mario_gdynia » 29-lip-2018 22:32

Tak, kolor ładny. Jednak wolałem czarną... stosunek delektowania się jazdą, od rzucania się w oczy był inny aniżeli teraz. Moją "krwinkę" widać już z daleka. Pracuję teraz nad systemem audio. Półka -skrzynia już zrobiona. Chciałbym zmienić kierownicę na nowszą, wizualnie ładnie pasuje od modelu Punto II Evo.
Avatar użytkownika
mario_gdynia
Posty: 16

Re: Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez mario_gdynia » 03-sie-2018 21:30

Obiecane zdjęcia zabudowy audio. Obudowa zrobiona z płyty sklejki 10mm. Dość precyzyjnie zaprojektowana, aby w miarę wykorzystać każdy cm3 wolnego miejsca i aby nie przeszkadzać w otwieraniu mechanizmu do dachu. Skrzynia posiada dwa duże otwory skierowane w kierunku zamknięcia dachu, co powiększa objętość "komory akustycznej" w której pracują głośniki. W tym wydaniu bardzo dobre modele Magnata 20cm z serii Gold. Świetne głośniki 4ohm, moc max 120W, skuteczność 91dB. Głośniki wysokotonowe umieszczone skrajnie przy mechanizmach zwijania pasów. Całość oklejona ecoskórą. Góra obudowy wyprofilowana pod kątem i pół okrągło, aby ładnie spasowała się z klapą od dachu. Maskownice wpuszczone w obudowę, dzięki pogrubieniu frotnu płytami pilśniowymi. Skrzynia przykręcona śrubami w miejsca montażu wiatrołapu. Dźwięk o wiele bardziej słyszalny i wyraźniejszy podczas jazdy, niż dobiegający z fabrycznych miejsc pod nogami. Bass też całkiem przyjemny.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mario_gdynia
Posty: 16

Re: Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez mario_gdynia » 11-sie-2018 20:40

Dzisiaj Barchetta otrzymała w prezencie za bezproblemowy , pierwszy przejechany tysiąc km ładny spoiler do przedniego zderzaka, nazywany chyba jako "nexos - naxos" ? Dodatkowo powrócił znaczek Fiata odświeżony, zamiast niebieskiego, wyblakłego tła, ładna czerwień pod lakier. Wklejone zaślepki halogenów, oraz przyklejone pomarańczowe szkiełko od kierunkowskazu, które gdzieś odpadło, dosztukowałem z innego kierunku.
Obrazek
Avatar użytkownika
mario_gdynia
Posty: 16

Re: Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez TacticZerp » 06-gru-2018 09:07

Gratuluję wyboru, jak się aktualnie samochód spisuje bo trochę tu cisza.
Avatar użytkownika
TacticZerp
Posty: 15

Re: Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez janusz puck » 17-sty-2019 16:40

widzę kolega na Puckich blachach
to jest nas dwóch już :)
Avatar użytkownika
janusz puck
Posty: 6

Re: Moje nowa Barchetta Rosso, a miał być Pontiac Fiero :)

Postprzez mario_gdynia » 25-sty-2019 03:45

Auto spisuje się bardzo dobrze. Przez okres letni, zrobiłem Fiatem ponad 4 tys km i nic się nie działo. Puckie Blachy...dokładnie gmina Kosakowo i okolice, łącznie z Gdynia.
Avatar użytkownika
mario_gdynia
Posty: 16


Powrót do Profile naszych maszyn



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości

cron