Masz wyłączony JavaScript.

Łuki_aus_lubin


Łuki_aus_lubin

Postprzez Łuki » 23-gru-2009 17:08

Marka: Fiat barchetta
Pojemność: 1747
Rok produkcji: 06.1995
Kolor dubai style


Wyposażenie:
poduszek brak.....:)
xenon 6000
skóra
klima



Car audio:


Obrazek Obrazek Obrazek


radio Alpine modelu nie pamietam.....:)
wzmacniacz Clarion APX 4241E
wzmacniacz Blaupunkt EMA 260
subwoofer w ścianke grodziową
subwoofer w schowek dachu
głosniki nisko-tonowe Alphard
głosniki średnio- tonowe Pioneer
głosniki wysoko-tonowe Focal


zmiany:

wydech 2.5 cala na całej długości
czarne lampy tył
Ostatnio edytowano 28-gru-2009 13:36 przez Łuki, łącznie edytowano 2 razy
Łuki

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez Maori » 23-gru-2009 20:15

Ło matko - ale audio :szok

Musze to oblookać.
Avatar użytkownika
Maori
Posty: 332
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez Łuki » 23-gru-2009 20:26

no jest tego troche czekam na suba w miejsce oryginalnego....... :) mysle ze po nowym roku bedzie juz:D bo reszta juz jest..... zostanie tylko kondensator zeby to wszytsko napiecie trzymało
Łuki

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez simon83 » 24-gru-2009 01:07

Daruj sobie kondensator przy tej mocy wzmacniacza. Chyba, ze na kablach zasilajacych pozalowales mocno :P Ja czekam na zdjecia Twojej maszyny. Kolorek czuje ze bedzie mi sie podobal :) W szczegolnosci jak postawie swoja obok ;D
simon83

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez Łuki » 24-gru-2009 10:04

kondensator jest potrzebny bo na nowym aku grało tylko przez 30 minut i był rozładowany... wiec wpada kondensator i jeszcze cyfrowy wskaźnik napięcie do audio...... wiem ile czasu mi chodził aku przy jednym subie wiec przynajmniej 2 farrady musza byc. zapewne ludzie z wrocławia najszybciej zobaczą..... jak tylko skoncze a mysle ze audio skoncze do konca stycznia to podjade do wrocka



połowa stycznia.. koniec pracy nad audio wiec bedzie do wgladu.... zdjecia dodam moze sie pokusze o jakies nagranie..... tylko musze dobry mikrofon znalesc
Łuki

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez simon83 » 24-gru-2009 13:09

Kondensator w zaden sposob nie wydluzy Ci czasu grania, jezeli to miales na mysli :) Zastosowanie kondensatora ma sens jedynie przy duzych mocach, zeby wyeliminowac spadek napiecia wynikajacy przede wszystkim z zastosowanego okablowania, w chwilach uderzen basu, gdy zapotrzebowanie na energie jest duze. Jaki masz przekroj kabli zasilajacych i jaka jest ich dlugosc?
IMHO miales bardzo przecietny akumulator, jezeli bylo jak napisales. Sam kiedys grzebalem sporo w temacie car-audio, jeszcze za czasow poprzednich samochodow (Brava, Picasso). W tym ostatnim bylo szerokie pole do popisu z uwagi na gabaryty. Czesto sluchalem muzyki przy wylaczonym silniku i nigdy nie rozladowal mi sie akumulator, mimo ze nierzadko z poziomem glosnosci nie zalowalem sobie :) Dodam, ze przy ok. 85% wysterowania (pobudzenie sinusoida) zmierzony pobor mocy (pomiar miernikiem cegowym na kablu zasilajacym audio) wynosil nieco ponad 600W, wiec niemalo (ponad 40A pradu). Pozdrawiam i sluze pomoca :)
simon83

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez Łuki » 24-gru-2009 14:03

skoro tak twierdzisz to ok ale i tak dla własnego dobra zapodam kondensator nawet dła spadku mocy bo niekiedy jak sie spotykamy to muza u mnie leci na ful.... a jednak pobór pradu mam bardzo duzy.... jezeli chodzi o kabel to nie pamietam srednicy ale jest dosc gruby heh grubszy niz papierosno i leci przez cała długosc auta... w bagazniku bedzie rozdzielany narazie tylko na krótko a potem juz profesjonalnie...... do jednak 2 suby to nie jeden
Łuki

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez simon83 » 24-gru-2009 15:08

Tu nie chodzi o ilosc subwooferow, a o moc potrzebna do ich napedzenia. Ty do tego uzywasz wzmacniacza, ktory w mostku ma 160W, a to daje troche ponad 10A maksymalnego pradu. No i jak pisalem - kondensator nie poprawi Ci czasu grania. Lepiej zainwestuj w dobre okablowanie przy tej mocy, niz kondensator :)
simon83

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez Łuki » 24-gru-2009 21:45

zapomniales jeszcze o drugim wzmachlu ktory pobiera ponad 400w czyli biorac obydwa zwmacniacze plus radio na wysokich obrotach to daje spore straty energi
Łuki

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez simon83 » 24-gru-2009 23:43

Łuki napisał(a):zapomniales jeszcze o drugim wzmachlu ktory pobiera ponad 400w czyli biorac obydwa zwmacniacze plus radio na wysokich obrotach to daje spore straty energi

My fault, nie zauwazylem go w opisie :P Ale... czy w takim razie czesc z glosnikow napedzasz bezposrednio radiem? Jak wroce do WRO, chetnie przyjrze sie jak udalo Ci sie zamocowac system 3-drozny.
simon83

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez Łuki » 25-gru-2009 13:26

nic nie idzie z radia...... bo cos tam poszło na koncówkach..... ogolnie to mam w ori miejscach głosniki ale 13 cm plus w drzwiach 13 cm plus tweetery oraz 2 subwoofery... wiec troche to ciągnie mocy..... :) tak jak mówilem skoncze wszystko przyjade na pokaz;p
Łuki

Re: Łuki_aus_lubin

Postprzez simon83 » 25-gru-2009 14:30

Łuki napisał(a):nic nie idzie z radia...... bo cos tam poszło na koncówkach

Radio w takim razie bardzo niewiele zuzywa :)

Łuki napisał(a):ogolnie to mam w ori miejscach głosniki ale 13 cm plus w drzwiach 13 cm plus tweetery oraz 2 subwoofery... wiec troche to ciągnie mocy..... :) tak jak mówilem skoncze wszystko przyjade na pokaz;p

Sprawdzimy, werdykt wydamy :D
simon83


Powrót do Profile naszych maszyn



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron