Masz wyłączony JavaScript.

barchetta by dareme89


barchetta by dareme89

Postprzez dareme89 » 10-maja-2011 21:53

Witam. Oto moja barchetta :D Jako miłośnik Alfy Romeo na początku planowałem zakup Alfy Spider. Ale mój sąsiad kupił barchette i poszedłem ją pooglądać. Bardzo mi się spodobała. Poprosiłem trochę ludzi o opinię z forum.alfaclub.pl i okazało się, że jeden ze znajomych miał kiedyś Barchette. Po rozmowie z nim, i przejrzeniem internetu w poszukiwaniu hardtopów ( do spidera hardtopy robił tylko wiessman ) zdecydowałem, że zakupię Barchettę. Ktoś z forum znalazł, że była to łódka Endzi. Jest w niej trochę do zrobienia, szczególnie że moje auta muszą być zrobione na tip top ( więc wiecie że zawsze znajdę coś do poprawy :D ), na razie łódka daje mi mnóstwo frajdy z jazdy, jeszcze muszę ją trochę wyczuć bo wcześniej miałem dwa diesle. co już zrobiłem:
- cały środek był wyjęty poza deską, usunięcie wody spod wykładziny, udrożnienie odpływów wody ( ktoś przy konserwacji wszystkie zakleił )
- położenie od razu wszystkich kabli do car audio
- 5-krotne pranie foteli... są w złym stanie, ale ponieważ brak na razie funduszy na wymarzoną skórę, trzeba było chociaż trochę je podratować bo były strasznie brudne
- ogólny przegląd auta, posprawdzanie co trzeba naprawić itp.


Plany:
- załatwić nową uszczelkę do softtopu.
- pomalować lusterko w odpowiedni kolor bo jest inny odcień czerwonego
- ładne końcówki wydechu, bo jedna nakładka na rurę się zgubiła więc drugą ściągnąłem
- skóry ( siedzenia i część boczków )
- kilka dupereli, jak klamka od otwierania maski, czy dokupienie przycisku do halogenów w zderzaku
- nowe dywaniki :)
- nowe nakładki na pedały bo są ekstra płomienie :D
- usunąć konie z maski i bagażnika :D - planuję napisy barchetta ale szukam alternatywy dla napisów od Goneta, bo ich cena to jakiś żart :)

Wrażenia z jazdy jak w Alfie, twarda trzeszczy itp:D Mam nadzieję że będę na to forum z taką samą radością wchodzł jak na forum Alfaclubu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dareme89

Re: barchetta by dareme89

Postprzez dareme89 » 10-maja-2011 23:09

1- jedno jest bardziej różowe - nie wiem czy fiaty miały taki kolor ale Alfa ma taki odcień to jest chyba czerwony rubin czy coś w tym stylu :)
2. :)
3. w bagażniku, kable juz pociągnięte, czekam aż będę mógł włożyć głośniki
4. nie, bedą 4 napisy barchetta na karoserii :)
dareme89

Re: barchetta by dareme89

Postprzez dareme89 » 22-cze-2011 15:23

pierwszy etap zmian zakończony :) zrobione tyle na ile pozwoliły fundusze, po wakacjach etap drugi. Co zostało zrobione:
- zdjęte "płomienie" z pedałów
- nowe dywaniki - czarne z czerwonym napisem "barchetta"
- ściągnięte emblematy "konia" i założone 4 napisy "barchetta - na błotnikach, pasie przednim i tylnym.

Obrazek

Obrazek

- nowe nakładki na wydech - nie są jeszcze ostatecznie przymocowane więc jeżeli macie jakies sugestie żeby bardziej schować czy coś to pisać

Obrazek

Obrazek

Obrazek


- nowa antena wysuwana elektrycznie - teraz można łapać sygnały od UFO :D

Obrazek

- pomalowane zaciski - na razie tylko z lewej strony

Obrazek

Obrazek

- pomalowana pokrywa silnika - bedzie do poprawki, trzeba też przyczepić lepiej wykładzinę bo jak widać zostawia ślady

Obrazek

- pomalowana konsola środkowa- też będzie do poprawki żeby bardziej się błyszczała
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Plany:
- nowe siłowniczki dachu- bo jak się okazuje przy małej przeróbce można dach podnosić JEDNYM palcem :D
- pomalować plastik na ręcznym na czarny kolor jak konsolę
- pomalować farbką skórę na gałce bo trochę przetarta
- rozpórka
- skóra plus mieszki - chyba na następny sezon dopiero
- rollbary plus windschott
- wymienić w końcu rozrząd i wariator
- dokupić dywanik do bagażnika
- zrobić oświetlenie bagażnika
- w końcu zająć się car audio bo graty leżą w domu a nie ma kiedy ich założyć
- pomalować cały przód plus boki - jak widać na zdjęciu są rożne odcienie
- nowy dolot który daje ok +10km - to też raczej przyszły sezon
- dołożyć elektryczne lusterka
- naprawić w końcu zaślepki mechanizmów dachu
dareme89

Re: barchetta by dareme89

Postprzez ubek » 22-cze-2011 15:41

ładna :) - coraz ładniejsza
ubek
Posty: 102
Lokalizacja: Heilbronn


Powrót do Profile naszych maszyn



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron