Masz wyłączony JavaScript.

Nowa Barka


Nowa Barka

Postprzez corsar » 19-sty-2012 13:17

Upolowałem w końcu barkę Obrazek
Kolor Midnight blue, rocznik 2000, wersja Riviera.
To tyle tak na gorąco, a wkrótce wrzucę jakieś fotki.
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez The_Saint » 19-sty-2012 14:16

corsar napisał(a):wkrótce wrzucę jakieś fotki.


Dawaj biegusiem :D
Avatar użytkownika
The_Saint
Posty: 198
Lokalizacja: EU/PL/WRO

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 19-sty-2012 14:51

Barka troszkę brudna po trasie.. niemniej dałem radę przez śniegi i deszcze.. i jest!

c5cb922dddc22035.jpg

ac410cacccde091c.jpg


szczegóły wkrótce.
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 19-sty-2012 15:06

i proszę , następna do kolekcji , serdecznie gratuluję i życzę przyjemności z jazdy , zwłaszcza bez dachu
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez ubek » 19-sty-2012 16:43

Fajny kolorek, podoba mi się :)


Wrzuciłem Twoje zdjęcia na nasz serwer - staraj się wrzucać do nas a nie na jakieś inne hostingi.
Zdjęcia możesz dodać jako załączniki do postów lub utworzyć własną galerie.
ubek
Posty: 102
Lokalizacja: Heilbronn

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 21-sty-2012 00:00

Hehe ty już ją masz a na Allegro jeszcze widnieje twoja Barka.... no chyba że znalazłeś ukryte wady i ją odsprzedajesz ???
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez The_Saint » 21-sty-2012 01:49

No to Krzyś zaistniał :lol
Avatar użytkownika
The_Saint
Posty: 198
Lokalizacja: EU/PL/WRO

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 21-sty-2012 11:19

ojtam ojtam , taki żarcik , czasem, mnie tylko zastanawia że jak ktoś się wysila i umieszcza ogłoszenie po to aby sprzedać , to niech się również wysili i zdejmie ogłoszenie , no chyba że siedzi i z zachwytem liczy pieniądze ! :x
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 21-sty-2012 18:48

Normalnie - facet skasował ode mnie za barkę i poleciał po karton wódki do pobliskiego "Społem" - jak wytrzeźwieje to i ogłoszenie zdejmie :lol
Za wóz z 2000 roku (pierwsza rej. sierpień 2001), 1 pruski właściciel - kobieta 40 lat, zostawiłem 7 kzł. W komplecie 3 klucze , dwa piloty, oryginalne narzędzia w kole, karty kodowe, książki serwisowe tify, brify i inne pierdoły..
blue barka.jpg

Autko nie bite (czujnikiem obmacane), szyby w oryginale, żadnych wgniotków i rys, drobne pękniecie narożnika zderzaka tył - do uratowania, mrygają kontrolki poduszek, kapa zaworów na głowicy oblagrowana silikonem, dach szczelny - cieknie tylko przy szybie drzwi kierowcy, przepalone kilka żarówek, od spodu zaczęła podgryzać ruda - pierwsze stadium - nie ma perforacji, opony Verstein całosezonowe 70% tył, 50% przód. Słowem same zalety :lol
Ze zmartwień to może tylko układ zasilania - przy dużym wydatku paliwa - ostry start lub obroty powyżej 4000 zapala się kontrolka - wtrysk - mam nadzieję, że to tylko zawalony filtr paliwa.
Barka niestety użytkowana całorocznie co widać na elementach podwozia (ach ta sól).
A i jeszcze przebieg :lol :lol :lol 86 kkm :lol :lol :lol :lol :lol
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 22-sty-2012 00:10

Jak na moje oko to zdjęte jest z licznika ze 150kkm :x , dodatkowo jakiś rzeźnik :hammer złamał dekiel na silniku - pokrywę klapy zaworowej, odkręcił 6 x T40 ale zostawił 2 imbusy przy wlewie oleju po czym zaszpachlował wszystko czerwonym juksem. Jeśli dodać do tego problemy z układem zasilania (pewnie skończy się wymianą pompy paliwa), wyciekami oleju i paleniem na 3 gary (świeca kaput- opanowane) to i cena musiała być niższa.
Wczoraj przebrnąłem przez urząd celny, a w czwartek odbieram papiery ze skarbówki - jak coś będzie nie tak to dobiorę się pośrednikowi do skóry :x
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 22-sty-2012 16:20

Pogoda nas nie rozpieszcza - renowację mojej barki zakończyłem na wymianie żarówki tylnej pozycji, zainwestowałem w plandekę, zrobiłem kokon i czekam do wiosny. Brrrrrr!
Póki co to dorzucę do kominka i poszukam jakiegoś rumu do herbaty. :butla
a z powodu braku herbaty niestety muszę pić sam rum :drunk
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez The_Saint » 22-sty-2012 16:43

corsar napisał(a):muszę pić sam rum :drunk


Słuszna koncepcja :brawo
Avatar użytkownika
The_Saint
Posty: 198
Lokalizacja: EU/PL/WRO

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 22-sty-2012 23:36

szczerze życzę aby twój zakup okazał sie szczęśliwy , sam wiem ile daje to radości że można sobie beztrosko odpalic barkę i pojechać byle gdzie , ja swoja sprzedałem i poczułem jej brak dlatego po 6 miesiącach kupiłem drugą , teraz wiem że .... z Barchettą żyję sie inaczej ( lepiej ) nie ważne że trzeba czasem przy niej spędzic trochę czasu , jak się się kocha to się wybaczy !!!
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 25-sty-2012 22:18

Chętnie bym już dzisiaj poszalał ale najpierw barkę muszę uczłowieczyć - a na to muszę poczekać na troszkę bardziej przyjazne warunki pogodowe.
W kolejności do wymiany olej, rozrząd, termostat, inne płyny, pewnikiem pompa paliwa - z pierwszych pomiarów wynika, że nie daje zakładanych 3 barów - ale na mrozie to nie robota - plastiki kruche, klucze przymarzają do ręki i zauważalne jest duże zużycie rumu :drunk
Aby do wiosny! :)
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 31-sty-2012 21:10

aby do wiosny :P
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez wechciu » 01-lut-2012 00:33

Powodzenia
Avatar użytkownika
wechciu
Posty: 16
Lokalizacja: Śrem

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 15-lut-2012 22:05

klimat nigdy nas nie rozpieszczał..
Obrazek
na szczęście następna zima w suchym :)
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 16-lut-2012 09:19

wazne że pod tym białym puchem , odpoczywa sobie mruczące 140 koników , ktore już niebawem olśni swojego właściciela , sprawiając dużo radości i zadowolenia
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 16-lut-2012 10:41

ojtam ojtam

równe 131 km niech będzie :hammer
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 02-maja-2012 12:16

Ostatnie remonty :) - przed zlotem - może zdążę.

Klocki hamulcowe tył "przyspawane" do zacisków, tarcze rude, ponadto na prawej stronie zapieczony tłoczek
- zrobię co można w środku majówki zrobić :P - może się w trasie ułoży :x
Zdjęcie0974.jpg
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez elvis » 02-maja-2012 15:11

zamiast zimnego piwa i gorącej kiełbaski ambitną robótkę sobie na ostatni moment zanalazłeś hehe
dobrze dobrze u mnie też przed zlotem szaleństwa i dopinanie poprawek i urozmaiceń w barce
brawo i do zobaczenia
Avatar użytkownika
elvis
Posty: 181
Lokalizacja:

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 30-maja-2012 21:05

"Kraina Włoskich Wycieraczek"

W drodze powrotnej z Kruszwicy wycieraczki jakoś działały ale z oporami.. :x
Po zlocie w Charzy odmówiły współpracy... :x

Dzisiaj nastąpił dzień "WW" jak Włoskie Wycieraczki

Fakty były nieubłagane - wycieraczki nie dawały się uruchomić ale silnik warczał - bezpiecznik nie poleciał za to wyrwało przegub na przekładni silnika
Obrazek

przyczyną było zablokowanie osi prawej wycieraczki - masakra - chyba nikt nigdy nie używał wycieraczek w tym aucie
Obrazek

nakrętkę musiałem rozcinać flexem - ukręciła się prowadnica osi... :x a samą ośkę trzeba by było wyciskać na prasie :lol - na szczęście wystarczyło imadło :D
Obrazek

z prowadnicy osi niewiele zostało - w dodatku miałem w drewutni tylko spawarkę transformatorową ale za to super elektrody ESAB do precyzyjnego spawania kwasówki :P - i jakoś poklikrałem do kupy całość
Obrazek


po spawaniu szybki ocynk i rozwiercanie rozwiertakiem nastawnym obu tulejek, po nasmarowaniu odpowiednim smarem (Molykote 33Med) szybki montaż mechanizmu wycieraczek, wymiana oringów (montaż na smar Swepco 123), zabezpieczenie gwintów, smarowanie przegubów (Kernite KL-C)

i montaż do samochodu
Obrazek

po zamontowaniu kontrola geometrii osi wycieraczek i sprawdzenie działania
Obrazek

ośki działają ale nie pracują w cyklu wycieraczkowym :x znaczy nie powracają do poziomu :hammer
szlag trafił sterownik silnika wycieraczek
Obrazek

na szczęście tylko przyspawały się styki przekaźnika - kilka ruchów pilnikiem :x i było po sprawie

nadszedł czas montażu podszybia, dociągnięcie osi nakrętkami i skręcenie ramion, niestety jedna nakrętka poległa podczas demontażu :x

na szczęście w Combo było trochę gratów do centralnego smarowania - zajrzałem do magicznej walizeczki
Obrazek

i dobrałem nakrętkę z odpowiednim gwintem , obciąłem na przepisowe 3,5mm i dorzuciłem ocynk :x
Obrazek

dokręciłem, wyregulowałem i wycieraczki śmigają aż miło :D
Czas operacyjny 3,5h w tym 3 kawy :butla
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 14-cze-2012 19:20

Chciałbym dwie - mam tylko lewą :x
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez The_Saint » 26-cze-2012 08:59

Widziałem barkę po raz kolejny live, tym razem w Kruszwicy i widać, że Corsar nie próżnuje :brawo

Co spotkanie, to kolejny progres :x
Avatar użytkownika
The_Saint
Posty: 198
Lokalizacja: EU/PL/WRO

Re: Nowa Barka

Postprzez The_Saint » 26-lip-2012 19:17

Jak tam walki na froncie? Opanowałeś sytuację z wiązkami?
Avatar użytkownika
The_Saint
Posty: 198
Lokalizacja: EU/PL/WRO

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 26-lip-2012 20:31

Walka trawa :x

:x
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez corsar » 27-lip-2012 10:10

Barka dzisiaj w ASO Reiski - zobaczymy co tam chłopcy ustalą tym razem :x
corsar
Posty: 155
Lokalizacja: Bydgoszcz / Osielsko

Re: Nowa Barka

Postprzez The_Saint » 27-lip-2012 10:29

W barce nie ma złącza diagnostycznego aby można było odczytać błędy na ECU?
Avatar użytkownika
The_Saint
Posty: 198
Lokalizacja: EU/PL/WRO

Re: Nowa Barka

Postprzez The_Saint » 27-lip-2012 13:11

...zatem podpiąć, odczytać i wymienić zgodnie z kodami błędów :D
Avatar użytkownika
The_Saint
Posty: 198
Lokalizacja: EU/PL/WRO


Powrót do Profile naszych maszyn



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron