Masz wyłączony JavaScript.

Barchetta Cieszka


Re: Barchetta Cieszka

Postprzez cieszek » 06-mar-2019 21:44

Teo, dzięki za uwagę.
Nie zastanawiałem się nad tym. Po prostu zamówiłem z Allegro. W nazwie była Barchetta.
Może przeżyłbym rozczarowanie. Sprawdzę.
Nie zauważyłem żeby łożysko było padniete, ale chciałem wymienić zapobiegawczo przy wymianie amorków.
Avatar użytkownika
cieszek
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barchetta Cieszka

Postprzez cieszek » 08-mar-2019 21:19

Teo, dziękuję za uprzedzenie. Przynajmniej nie zdenerwowałem się bardzo przy wymianie. Tylko troszkę.
Rzeczywiście łożyska oferowane jako do B, nie pasowały.
Nawet myślałem że pokombinuję i zamienię miejscami śruby w McPersonie (czyli tam gdzie oryginalnie były plastikowe zatrzaski użyć śrub w nadwoziu). Nie byłoby łatwo przy błotniku bo śruba byłaby trochę pod błotnikiem ale byłem gotowy pokombinować.
Jednak sam system ułożyskowania zupełnie nie pasował. Bieżnia z plastikowym mocowaniem sprężyny nie pasuje do nowego mocowania kolumny (pewno od Punto).
WP_20190308_16_39_29_Pro.jpg

WP_20190308_16_39_39_Pro.jpg

Jednym słowem dokładnie wyczyściłem bieżnie, uszczelki i kulki. Użyłem smaru do łożysk i poskładałem grzecznie wszystko do kupy.
WP_20190308_16_39_16_Pro.jpg

WP_20190308_16_39_20_Pro.jpg

Pewnie będzie lepiej.
WP_20190308_15_31_38_Pro.jpg

Co najważniejsze wymieniłem amorka który nie nadawał się do niczego (miał 20% skuteczności). Jutro drugi
Avatar użytkownika
cieszek
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barchetta Cieszka

Postprzez neterman » 09-mar-2019 14:59

Teo miał rację, a szkoda, że nie można dostać łatwo tego typu części prędzej czy później to w końcu padnie Ja jak zakupiłem swoja barkę stałem z pracami 3 tygodnie kupiłem 4 różne używane komplety i żaden nie był w idealnym stanie mój mechanik wpadł na pomysł i dobrał elementy z jakiegoś francuza teraz chodzi wszystko idealnie :oczami
Avatar użytkownika
neterman
Posty: 67
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Barchetta Cieszka

Postprzez cieszek » 09-mar-2019 18:21

Hej, podpytaj go może jak to zrobić. Ja ma nadzieję że pół roku wytrzyma po przesmarowaniu.
Avatar użytkownika
cieszek
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barchetta Cieszka

Postprzez cieszek » 10-mar-2019 10:06

Two, myślałeś żeby adoptować całą górę mocowania McPersona od Punto 2?. Może kupić używkę - plastik mad amorkoem i resztę nowe?.
Avatar użytkownika
cieszek
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Re: Barchetta Cieszka

Postprzez neterman » 10-mar-2019 18:33

w tygodniu z nim porozmawiam zrobił bardzo solidnie zresztą na co dzień robi przy tych samochodach i zawodowo i prywatnie dam znać
Avatar użytkownika
neterman
Posty: 67
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Profile naszych maszyn



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron